Добір матеріалів, обладнання, інструментів, технік




  •        Канва з нанесенням малюнка і умовних позначень. При роботі з тканиною є одна складність. Вона полягає в тому, що готовий виріб потрібно буде час від часу чистити або прати. Краще всього відразу перевірити, як поведе себе тканина під час такої обробки.



                                                            
  •        Міцні нитки необхідної колірної гами. Нитки краще всього підбирати під колір тканини — основи, щоб вони були менш помітними. 

                                                            
                                                 


  •        Бісер потрібних кольорів в достатній кількості. Необхідно заздалегідь перевірити бісер,  щоб бути впевненим, що він не потьмяніє при пранні, не розплавиться при гладінні або не забруднить тканину. Слід пам’ятати, що для вишивки по тканині прозорий бісер краще не використовувати. 

Пов’язане зображення
                                 



  •      Спеціальна голка з тонким вушком (дуже тонка голка швидко ламається, тому рекомендується заздалегідь додатково купити такі ж голки). Головна вимога для голки, щоб вона легко входила в отвір бісеринки разом з ниткою.




  •      Для вишивання бісером вам дуже знадобляться п’яльці. На них можна натягнути тканину і спокійно працювати. У тому випадку, якщо шматочок тканини занадто малий для п’яльця, його слід наростити, тобто пришити по краях смужки іншої тканини, які після роботи необхідно видалити.     
Пов’язане зображення



     
Технологія вишивання бісером


   Для цієї вишивки я вибрала напевне найпростішу техніку - "напівхрестик". Одна бісеринка, яка займає одну клітинку канви прикріплюється діагональним стібком від її правій нижній дірочки до лівої верхньої. Дуже важливо підбирати бісер такої величини, щоб він точно збігався з розмірів клітинки канви.


  • Закріпи нитку в правій нижній дірочки квадратика. 

  • Одягни бісеринку на нитку і введи голку в ліву верхню дірочку клітинки канви. 

  • Виколи голку в ліву нижню дірочку квадратика. Ця дірочка буде правій нижній дірочкою наступного квадратика, де буде розташовуватися ще одна бісеринка. 

  • У такій техніці рухайся далі справа наліво. Якщо все робити правильно, то у тебе по виворітного стороні будуть вертикальні стібки. 

   Починати вишивати з верхньої або з нижньої частини малюнка, далі продовжувати вишивати рядами. Напрямок за яким вишивати залежить від того, якою рукою вишивати. Не забувати закріплювати нитки на початку і в кінці ряду, вузол можете вибирати довільний.

   Потрібно брати рівну кількість бісеру. Кількість бісеру на вишивці повинна дорівнювати кількості бісеру на схемі. Після того як ряд закінчився і його закріпили, нитку що залишилась не обрізати, а пропустити через весь бісер від початку і до кінця. Це допоможе закріпити бісер і вирівняти нахил.

   Потрібно пам’ятати правила вишивки бісером, чітко виконувати вказівки інструкції, і тоді зможемо використовувати свої вироби де нам заманеться. Прикрашати вишивкою рушники, сорочки, футболки, скатертини, все залежить від польоту фантазії.




  Після завершення процесу вишивання потрібно обрамити роботу. Рама не повинна бути гарнішою за вишивку. Вишивка повинна знаходитись під склом.



Немає коментарів:

Дописати коментар